Dlaczego warto kupić wioślarza?

Planujesz ćwiczyć samodzielnie w domu? Jeżeli tak to jednym z bardzo fajnych przyrządów do tego celu może być wioślarz (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Wioslarze-1029.html). Urządzenie to pozwala na ćwiczenie mięśni rąk oraz nóg, jednak ćwiczenia na tym urządzeniu w głównej mierze przyczyniają się do rozwoju mięśni ramion. Co prawda urządzenia tego typu są duże, jednak jeśli planuje się w swoim zaciszu poprawić sylwetkę i kondycję, to warto wygospodarować trochę miejsca na to urządzenie. Wioślarz to urządzenie, które sprawia, że można uzyskać naprawdę fajną sylwetkę oraz zmniejszyć masę swojego ciała. Poniżej prezentujemy informacje, które trzeba wiedzieć na temat ćwiczeń na tym urządzeniu oraz o samym urządzeniu.

Zalety ćwiczeń na wioślarzu

Decydując się na ćwiczenia na wioślarzu trzeba sobie zdać sprawę, że są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które dodatkowo nie wymagają dużych ilości czasu, aby dać ćwiczącemu dobry efekt. W początkowym okresie wystarczy ćwiczyć 2 razy w tygodniu, a później do utrzymania kondycji 4-5 razy. Regularne ćwiczenia nie tylko poprawiają kondycję, ale także poprawiają samopoczucie i sprawiają, że chce się żyć. Zaletą ćwiczeń w domu jest fakt, że można je wykonywać nie tylko o dowolnej porze, a dodatkowo oglądając telewizję, czy też słuchając muzyki. W ten sposób ćwiczenia stają się o wiele przyjemniejsze. Jeśli tylko dysponuje odpowiednią ilością miejsca to wioślarza bez problemów można przenosić z miejsca na miejsce. Ćwiczenia tego typu angażują wszystkie partie mięśni, a także ogólnie poprawiają wydolność organizmu i działanie układu krążenia. Ważną zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że stawy są obciążane w bardzo niewielkim stopniu oraz dzięki regulacji obciążenia spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Trening na wioślarzu


Najważniejszą kwestią przed rozpoczęciem ćwiczeń jest wykonanie rozgrzewki, głównie w oparciu o ćwiczenia rozciągające mięśnie ramion i nóg. Urządzenie należy ustawić na płaskim, stabilnym podłożu, a wokół urządzenia w odległości pół metra w każdą ze stron nie mogą znajdować się żadne urządzenia. Zaczynając ćwiczenia, nie powinno przekraczać się jednorazowo czasu 5-10 minut, natomiast w przypadku gdy już uzyska się pewną kondycję czas ćwiczeń można wydłużyć do 15-20 minut. Warto zadbać także o to, aby ubranie było wygodne, ponieważ dzięki temu łatwiej się ćwiczy. Jeżeli główną motywacją jest uzyskanie kondycji to warto zwiększyć opór, jednak trzeba zachowywać stałe tempo ćwiczeń, natomiast jeśli pragnie się uzyskać największy przyrost tkanki mięśniowej to opór powinien być jak największy.

 

Jakie są zalety ćwiczeń na wioślarzu?

Wioślarz jest przyrządem, który nam służy do wzmocnienia mięśni rąk oraz pleców. Wszelkie ćwiczenia na wioślarzu są ćwiczeniami aerobowymi. Skupiają się one przede wszystkim na ćwiczeniach ramion. Wioślarz od Marbo-Sport to ćwiczenia, które głównie są wykonywane na siłowni. Mało kto posiada takowy sprzęt w swoim domu. Trening na wioślarzy to również niewątpliwie ćwiczenia na nosi. Nie są one jednak takie intensywne, jak ćwiczenia ramion czy też rąk. Takowy trening rzeźbi sylwetkę, a do tego sprzyja odchudzaniu skutecznemu. Co jeszcze o tym urządzeniu powinniśmy wiedzieć?

Omówmy sobie zalety ćwiczeń na wioślarzy. Są to na pewno ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wioślarz nie wymaga dużo czasu od ćwiczącego. W etapie początkowym ćwiczeń wystarczy, że wykonamy jedynie ćwiczenia dwa razy w tygodniu. Później zwiększmy częstotliwość do czterech bądź pięciu razy na tydzień. Ćwiczenia regularnie wykonane właśnie na wioślarzu pozwalają na uzyskanie naprawdę dobrej kondycji fizycznej. Do tego poprawiają także samopoczucie.

Ćwiczenia na wioślarzu wykonywane mogą być zarówno w domu, jak i także na siłowni. Oczywiście w domu pod warunkiem, że ćwiczący się zdecyduje na zakup takowego sprzętu fitness. W domu ćwiczyć można w dowolnej chwili, oglądają film na komputerze czy też oglądając telewizję. Wioślarz jest urządzeniem przenośnym. Możemy ustawić je w miejscu dla nas najdogodniejszym.

Ćwiczenia na wioślarzu to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wioślarz nie wymaga od ćwiczącego dużo czasu. W początkowym etapie ćwiczenia wystarczy wykonywać jedynie dwa razy w tygodniu, później 4-5 razy w tygodniu. Regularnie wykonywane ćwiczenia na wioślarzu pozwalają na uzyskanie dobrej kondycji fizycznej, a także poprawiają samopoczucie.

Trening na wioślarzu


Przed wykonywaniem ćwiczeń właśnie na wioślarzu wykonać należy rozgrzewkę. Najlepsze są na pewno ćwiczenia, które rozciągają mięśnie nóg oraz ramion. Następnie upewnić się należy, czy wioślarz jest przygotowany właściwie do wykonywania ćwiczeń na nim.

Wioślarz powinien stać na stabilnym oraz płaskim podłożu. W odległości około 0,5 metrów od urządzenia nie może się nic znajdować. Czas ćwiczenia początkowo trwać powinien około pięciu minut. Z czasem jednak należy go wydłużyć do 15-20 minut.

Ubranie do ćwiczeń na wioślarzu musi być wygodne, jednak nie może być za luźne. Wówczas istnieje możliwość wkręcenia się w urządzenie ubrania. Ćwiczenia podstawowe na wioślarzu polegają na wsunięciu do pedałów nóg, ugięciu kolan oraz wyprostowaniu w łokciach rąk. Jednocześnie musimy napisać mięśnie pleców.

 

Co należy wiedzieć o ćwiczeniach na wioślarzu?

Jakie są zalety ćwiczeń na wioślarzu?

Trening na urządzeniu jakim jest wioślarz ma naprawdę bardzo dużo zalet. Trening na pewno poprawia kondycję ogólną psychofizyczną organizmu oraz jest dobry i to bez względu na wiek osoby ćwiczącej. Co więcej podczas treningu jest angażowanych do pracy bardzo dużo grup mięśni – grzbietu, pleców, ramion, brzucha, nóg czy też bioder.

Ćwiczenia na wioślarzy są doskonałą propozycją dla osób, które się pragną pozbyć kilogramów zbędnych. Raz, że wysmuklają znakomicie sylwetkę, a dwa pozwalają spalić o wiele więcej kalorii niż na przykład bieganie. Warunek jest jeden – ćwiczenia muszą być wykonywane systematycznie oraz prawidłowo.

Ćwiczenia na wioślarzu nie obciążają stawów. Poza tym w znacznie mniejszym stopniu porównując ćwiczenia te z bieżnią czy też rowerem treningowym – przyczyniają się do kontuzji. Trening ten poprawia samą wydolność serca, a także wpływa pozytywnie na pracę układu oddechowego oraz krwionośnego.

Wioślarz to urządzenie, które na dodatek nie wymaga za wiele miejsca, w związku z czym się sprawdza w miejscach, w których powierzchnia jest mocno ograniczona i nie mamy zbyt dużej możliwości wygospodarowania pomieszczenia odrębnego na treningowy sprzęt. Poza tym niektóre spośród modeli dostępnych na rynku złożyć można czy też przechowywać w pionowej pozycji, co ułatwia dodatkowo sprawę.

Jak zbudowany jest wioślarz?

Wioślarze, które są przeznaczone do domowego użytku pod paroma względami różnią od tych, które możemy znaleźć na siłowniach. Modele, które są użytkowane w fitness klubach są o wiele bardziej wytrzymałe i mają konstrukcję znacznie wzmocnioną. Jest to konieczne, jeśli pod uwagę wziąć częstotliwość, z jaką są one eksploatowane. Jednak każdy wioślarski trenażer się składa z tych samych elementów. Nimi są takie elementy jak:

  • system napędu i oporu,
  • korpus z wiosłami,
  • siodełko, które przesuwa się po prowadnicy do przodu oraz do tyłu – musi ono być bardzo stabilne. Poleca się modele, w których jest ono umieszczone na kulkowym łożysku,
  • monitor oraz komputer – są to elementy, które znajdują się w większości modeli (chociaż nie we wszystkich) oraz bardzo ułatwiające trening, ponieważ one wyświetlają wszelkie parametry najważniejsze.

Na pewno pokochamy trening na tym urządzeniu. Ćwiczy się przyjemnie, a efekty pojawiają się w zasadzie w oka mgnieniu. Czego chcieć więcej? Już chyba niczego nie potrzebujemy. Będziemy walczyć o stratę kilogramów oraz rzeźbę sylwetki.